Emre KIRCI 's Blog

Tanıyın, tanıtın!!!

Ankara’da öğrenci olmak =))

Çok da zor değil 😀

17 senedir deniz ile yaşamak, denize bakmak, denizde yüzmek, denizde balık tutmak, denize bakıp yön bulmak,  vs…. kısacası denizi hayatının bir parçası haline getiren bir kişi için birazcık zordur Ankara =) Hamsiyi denizden çıkartıp 12 saat yol aldırdıktan sonra yemesi Karadenizlilerin bünyesine ters düşsede istediğiniz zaman balık yiyebileceğiniz yerler de mevcuttur (Sakarya) 🙂 Niteküüm Garadenuzlü findugu dalundan yeşil yeşil hamsüüyü de denuzdan canli canli yer, bu etkinliği yapamadığı yerde sıkıntıya düşer 🙂 Lakin paniğe gerek yoktur daa  belediyemiz bizi unutmamıştır palugu yiyip horonu tepelüm diye düzenli olarak her yıl AKM de Karadenizliler günü yapacaktır.

Nitekim ilk haftalarda cadde isimlerini ezberlemek ve yönümü bulup yurda gidebilmek için kızılay metro istasyonundaki yön tabelalarını kullandım =)  Metro demişken okulum beşevlerde olduğu için her sabah ankarayı (yeşil metroyu =)) kullanmam gerekiyordu. İlk zamanlar istasyondan dışarı çıkarken doğru çıkışı bulmak biraz zor gelsede bi iki hafta sonra bu da problem olmaktan çıkıyor =)  İstasyondaki kilit noktaları kullanarak  ( örneğin kolej metro istasyonundaki bilet otomatının olduğu taraf)=))  güvenli bir şekilde yurda varabiliyorsunuz.

Kışları dondurucu soğuktur yazları kavurucu sıcak. En güzel ayı nisan ve mayıstır =))

Eğer uzak bir yerden geliyorsanız ve gidiş gelişlerinizi uçakla yapcaksanız havaalanı uzak gelebilir (küçük bir şehirden geliyorsanız). Trafik ve ulaşım aracına bağlı olarak Aşti den Esenboğa’ ya gidiş yarım saat ile 2 saat arasında değişmektedir.

Ankara bambaşka güzellikte bir şehirdir. Ankara öğrencilik hayatımda acısıyla tatlısıyla birçok anıyı yaşadığım yerdir. Belki de hayatimin geri kalanını geçireceğim başkentimizdir. Hayalleri gerçekleştir Ankaram…

November 8, 2009 - Posted by | Uncategorized | , , , , , , , , , ,

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Emre KIRCI 's Blog

Tanıyın, tanıtın!!!

WordPress.com

WordPress.com is the best place for your personal blog or business site.

%d bloggers like this: